Eğitimden fazlası.

737A2319

MOD DOLAŞARAK ÖĞRENME METODU

HAFTALIK DERS SAATLERİ

AKADEMİK PROGRAM

MOD DOLAŞARAK ÖĞRENME METODU

Okulumuz kuruluşu ile birlikte geliştirdiğimiz dolaşarak öğrenme metodumuzla Anaokulu öğrencilerimiz okul kampüsümüzde oluşturduğumuz atölyeleri programları doğrultusunda dolaşarak eğlenirler ve öğrenirler. Konusuna uygun donanıma sahip her atölyemizin bir branş öğretmeni vardır. Öğrencilerimiz tek bir sınıfa sabit bir öğretmene bağlı kalmadan kendi konusunda uzman bir çok öğretmen ile tanışarak   öğrenim görürler.

Metodumuz öğretmene bağımlılık yaratmadığından bu sayede çocuklar temel karakterini kendilerinin tek koruyucusu olan ailelerinden alırlar.

Çocuklar gün içerisinde farklı mekanlarda dolaştıklarından okuldan sıkılmazlar.

Farklı öğretmenlerle tanışan çocuklar başka bir okulla gittiklerinde hiçbir zorluk çekmeden uyum sağlarlar.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ

 

Erken çocukluk dönemi, çocuğun gelişiminde, kişiliğinin oluşmasında, sağlıklı bir birey olarak yetişmesinde temel yapı taşlarının atıldığı en önemli dönemdir. Beyin ve fiziki gelişiminin en hızlı olduğu bu dönemde çocuklarımızın gelişimi ve eğitimi yönünden en çok desteklenmesi gerekmektedir. Bu dönemde çocuklar duyarak görerek dokunarak öğrenir ve keşfeder. Ne kadar çok duyar ne kadar çok görebilir ne kadar çok dokunabilirlerse algısı ve yetenekleri o kadar gelişir. Erken çocukluk döneminde çocuklar duyabilirse birden fazla dil öğrenebilir ve konuşabilir. Çocuk yedi yaşında ilkokula başladığında gelişiminin büyük bir kısmını tamamlamış olur. Bu nedenle okul öncesi eğitimde çocukların gelişimine yapılacak katkının, hem eğitim hem de öğrendiklerini deneyimleyebileceği sistemsel yaklaşımın ve ideal fiziksel koşulların sağlanmasıyla mümkündür. Mod Anaokulunda çocuğunuz ileriki dönemde koşullarınız ne olursa olsun herhangi bir okula özgüveni tam olarak donanımlı Türkçe ve İngilizceye hakim bir şekilde hazırlanır.

ANADİLİ GİBİ YABANCI DİL EĞİTİMİ

 

MOD Kolejinde Yabancı Diller Programında öğrencilerimizin dünya insanı olmaları objektif bakabilmeleri geniş vizyonlu olmalarını sağlayacak dileri ve kültürlerini öğrenmeleri amaçlanır.
MOD Kolejinin  yabancı dilleri İngilizce ve Rusça ’dır. Bu diller yaşatılarak öğrencilerimize kazandırılır. Yoğun ders saatleri dışındaki etkinlik saatlerinde yabancı diller desteklenir. Yabancı dil öğreniminde ilk hedef öğrencinin o dili sevmesi ve ilgi duyması, merak etmesidir. Bu amaçla oyun temelli bir eğitim yaklaşımı benimsenir. Oyunlar ve şarkılarla, eğlenceli etkinliklerle yabancı dil sevdirilir. Kulak dolgunluğu oluşturularak duyduğunu tanıma ve taklit ederek sözlü ifadeye adım atılır.