MOD EĞİTİM KURUMU BODRUM’DA İLK ÇOCUK OTELİ, KREŞ, CLUB, BİR ARADA

Çocukların yaşam kalitesini en üst düzeyde tutan mimari anlayışa sahip Mod International School Bodrum geçtiğimiz yaz eğitime başladı. Bloklardan oluşan okul içerisinde çocuk oteli bulunakla birlikte Türkiye’nin ilk Kreş ve Anaokulu kampüsü olma niteliğini taşımakta. Okul çocukların en iyi eğitimi alırken aynı zamanda sağlıklarını korumak ve en üst konforu sağlanmış durumda.

Okul öncesi eğitimin çocuktaki gelişmesinde önemli faktör olduğunu vurgulayan  Mod International School Görsel Sanatlar ve Bale Öğretmeni  olan Utku Kaymaz ayrıca plates eğitmenliğide yapan Kaymaz “Okul öncesi eğitimde çocukların gelişimine yapılacak katkının, hem eğitim hem de öğrendiklerini deneyimleyebileceği sistemsel yaklaşımın ve ideal fiziksel koşulların sağlanmasıyla mümkün olabileceğine inanıyoruz.

Yaptığımız araştırmalar, deneyimlerimiz, anne-babalardan aldığımız geri dönüşler bizi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirme yönünde harekete geçirdi ve Türkiye’nin ilk Çocuk ve Aile Kampüsünün doğmasına neden oldu. Burada yakında bale derslerimizde başlayacak. Ayrıca velilerimize Plates dersleri vereceğiz. Bu gün plates tanıtım günü yaptık platesin sağlık açısından çok önemli olduğunu bilinenin aksine sadece zayıflamak için yapılan bir spor değil, doğru nefes almak ve vücuda esneklik kazandırmak için yapılan bir antremandır velilerimize ve plates yapmak isteyen herkese hizmet vermeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Amacımız, çocuklarımızın kendi etkinliklerini seçebilmeleri için oluşturduğumuz yaşam alanlarında, kendilerini ifade etme ve özsaygı yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanıyarak kendilerinin kaşifleri olmasını sağlamaktır. Çocuklarda özellikle Özgüven ve sorumluluk duygusu temel olarak esas alınır.

Tüm velilerin eğitsel, sosyal etkinliklere katılımını sağlayarak, çocuğun ev yaşantısı ile okul yaşantısını birleştirmesine ve bu ayrımı ortadan kaldırarak , yaşamın bütünlüğüne uygun bir yaşam alanı sağlamayı hedefliyoruz.

Çocuk otelimiz ise  7-24 hizmet verilmektedir. Burada 2-12 yaş arası çocuğunuzu her saat ağırlama imkanı tanınıyor. Önemli bir iş yemeğiniz mi var? , iki gün iş gezisine mi çıkacaksınız ? Otele bırakılan çocuklar eğitmenlerimiz ile burada çeşitli etkinlikler yapar, uyku saatinde yatırılır, aile ister gece geç saatte, isterse bıraktığı gecenin sabahı çocuğunu teslim alabilir” diye konuştu. Bodrum’da bir ilk olan çocuk oteline Bodrum’da gece dışarıya çıkmak isteyen ailelerin çok talep edeceği sanılıyor. MOD Eğitim Kurumu yaklaşan yılbaşı gecesi içinde otelde kalacak çocuklar için de bir eğlence düzenleyeceklerini belirttiler.

ALINTI : Bodrumca

Comments are closed.